»Glede obdavčitve so v Evropski uniji velike razlike, čeprav večina članic na tak ali drugačen način želi pobrati denar tudi od trgovanja z digitalnim denarjem.«
»Torej, če posameznik zgolj enkrat letno ali zelo redko, recimo dvakrat, trikrat na leto proda kriptovalute in pri tem ustvari dobiček, ta ni obdavčljiv.«
»Če je to na primer njegov vir preživljanja, pa mora v tem primeru opravljati v okviru registrirane dejavnosti, na primer s. p. ali d. o. o.«
»Na eni strani želimo zagotoviti jasnost ureditve za davčne zavezance s čim manj administrativnimi obremenitvami. Na drugi strani pa želimo izenačiti ali pa uskladiti obdavčitev iz istovrstnih, podobnih inštrumentov.«
»ZDA sproščajo in sprejemajo ukrepe, ki gredo v korist kriptovalut, Evropska unija pa je tudi na tem področju mojstrica regulacije.«
»Če dobički od kriptovalut do zdaj niso bili obdavčeni, pa so bili izvedeni finančni instrumenti nadpovprečno obdavčeni.«
»Poudarjamo, da ne bo šlo za obdavčitev dobička, temveč za obdavčitev zneska, ki ga bo fizična oseba, davčni rezident Slovenije, ob unovčenju virtualne valute prejela na svoj transakcijski račun oziroma bo kupila neko stvar.«
»Na koncu jim zmanjka denarja drugih ljudi in potem pridejo po vas.«
»Gre za enega od najbolj rizičnih naložbenih razredov, obstajajo pa tudi znotraj kripta velike razlike, eno je bitcoin, ki je na meji, da postane svetovno znana surovina, in potem so vse druge kriptovalute.«
»Dolgoročni najem trenutno veliko bolj obdavčen, saj davčna stopnja znaša okoli 8,4 odstotka, davek od kratkoročnega najema pa je okoli dva odstotka.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju